ProgramProgram.htmlProgram.htmlshapeimage_1_link_0
PartneřiPartneri.htmlPartneri.htmlshapeimage_2_link_0
FilmyFilmy.htmlFilmy.htmlshapeimage_3_link_0
KontaktyKontakty.htmlKontakty.htmlshapeimage_4_link_0
VstupenkyVstupenky.htmlVstupenky.htmlshapeimage_5_link_0
Úvodshapeimage_6_link_0
 

La PELÍCULA

17–28. 2. 2015


17–22. 2. 2015

Kino Světozor, Praha

19–22. 2. 2015

Kino Scala, Brno

26–28. 2. 2015

Bio Central, Hradec Králové

23–25. 2. 2015

Minikino, Ostrava


Pořadatelé

Velvyslanectví Španělska Institut Cervantes

Kino Světozor

Třetí únorový týden se již podesáté stane svátkem nejen pro všechny milovníky španělského jazyka a španělských filmů, ale letos potěší i fanoušky jednoho z nejznámějších španělských herců Antonia Banderase. Právě jemu je totiž věnovaná jedna ze sekcí nadcházející přehlídky španělsky mluvených filmů LA PELÍCULA.

 Rodák ze španělské Malagy José Antonio Domínguez Bandera neboli Antonio Banderas bude hlavním hrdinou festivalové sekce nazvané Pocta Antoniu Banderasovi. Diváci se mohou těšit například na muzikálovou komedii Faraonův dvůr, méně známé filmy Kdyby ti řekli, že jsem padl či Slast ze zabíjení, bláznivou romantickou komedii Jedna navíc nebo snímek Letní déšť, ve kterém se představí jako režisér. 

Výběr ze současné španělské produkce, který jsme pro letošní ročník připravili, se skládá především z výrazných autorských filmů. Ty, pravda, většinou nedisponují vysokým rozpočtem, ale jedná se vesměs o originální a autentické výpovědi o současném Španělsku. Mezi filmy, které spadají do této oblasti, patří například zahajovací snímek Arktida, dále Černé diamanty o dvou mladících z Mali, kteří putují do Madridu a touží po fotbalové kariéře, nebo film Budapešťský anděl.

Vzhledem k tomu, že festival La Película nepředstavuje pouze španělskou produkci, ale nese podtitul „festival španělsky mluvených filmů“, mohou se diváci těšit také na průřez filmovou tvorbou Latinské Ameriky. Dramaturgie vybrala zajímavé snímky reprezentující barvitost a rozmanitost iberoamerické kinematografie. Například úspěšné Divoké historky jako zástupce Argentiny, dále chilské psychologické drama Psí maso a za zhlédnutí rozhodně stojí předloňský vítěz festivalu v San Sebastianu, film Příšerné vlasy, který výrazně upozornil na venezuelskou produkci. Kolekci doplňuje kubánský snímek Kde je Esther?.