Zrzavá veverka


Dívka ztratí po havárii na motorce paměť. Náhodně se setkává s mužem, který jí přisoudí novou identitu. Tento méně známý snímek Julia Medema je především filmem o hře, milostné vášni a sexu, zároveň přináší úvahy o machismu a v plné šíři pak o vztazích mezi muži a ženami. Je to podivný příběh o lásce dvou lidí, kteří o sobě navzájem nic nevědí, přestože spolu žijí v kempu. Dvě neznámé osoby, které se baví spoluvytvářením lži o tom, že spolu žijí čtyři roky, protože – a nedá se to vysvětlit jinak – se jeden druhému líbí a touží po sobě.


Después de sufrir un accidente de moto, la joven protagonista padece amnesia total. Por casualidad conoce a un hombre que le adjudica una nueva identidad. Esta película menos conocida de Julio Medem trata el tema del juego, la pasión amorosa y el sexo, ofreciendo a la vez reflexiones sobre el machismo y la relación entre hombres y mujeres. Es una historia extraña sobre el amor entre dos personas que no saben nada uno del otro a pesar de vivir juntos en un cámping; dos personas que se entretienen mintiendo y fingiendo que llevan juntos cuatro años; dos personas que –y no hay otra explicación– se gustan y se desean.

Zrzavá veverka

/ La ardilla roja

Julio Medem

ES 1993

110 min.

35 mm

španělsky, anglické titulky, české titulky

hrají: Emma Suárez, Nancho Novo, María Barranco, Karra Elejalde, Carmelo Gómez, Gustavo Salmerón, Chete Lera, Amaya Merino, Cristina Marcos, Elena Irureta, Ana Gracia

Praha

Kino Světozor

18. února od 20h30

Brno

Kino Scala

21. února od 18h

La PELÍCULA

16–3. 3. 2016


16 – 21/2 Kino Světozor, Praha

18 – 21/2 Kino Scala, Brno

25 – 27/2 Bio Central, Hr. Králové

1 – 3/3 Minikino, Ostrava


Pořadatelé

Velvyslanectví Španělska

Institut Cervantes

Kino Světozor

19. února od 18h30

Hradec Králové

Bio Centrál

27. února od 20h

Ostrava

Minikino

2. března od 19h30